X
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień
dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Prezenty ręcznie robione na urodziny

Prezent na urodziny - ręcznie zdobiony wazonik - świecznik

Prezenty ręcznie robione to pomysłowy podarunek i ciekawy pomysł na zaskoczenie bliskiej osoby przy wyjątkowej okazji. Taka okazją z pewnością będą urodziny. Schematyczne prezenty (kwiaty czy bombonierka) nie są zaskoczeniem i nie wywołują zazwyczaj zachwytu.

Natomiast podarunki, w których wykonanie trzeba było włożyć dużo czasu i zaangażowania pokazują jak istotna jest dla nas obdarowywana osoba. Nie bójmy się zatem eksperymentować w zakresie zakupu oryginalnego prezentu – istnieją bowiem takie podarunki, które będą oryginalne i praktyczne zarazem. To, że określony prezent jest zaskakujący i nieprzeciętny nie oznacza, że będzie nieprzydatny.

Ozdobne doniczki, szklanki, wazony

Ciekawym pomysłem na prezent jest ozdobna doniczka, czy wazon. Każdemu zależy na ciekawym wystroju wnętrza mieszkania, a omawiane rzeczy dodają uroku praktycznie każdemu mieszkaniu. Wykonać takie podarunki możemy samodzielnie – na przykład ozdabiając zakupiony jednokolorowy wazon własnymi malunkami. Nie mniej jednak bardziej wytworna okaże się z pewnością rzecz zakupiona w sklepie. Jeśli mamy pewność, że dany przedmiot rzeczywiście został ręcznie przygotowany i w jego wykonanie włożono mnóstwo pracy – nie bójmy się zakupić gotowego podarunku. Co prawda nie włożymy trudno w udekorowanie rzeczy, ale za to będziemy mieć pewność, że będzie ona wykonana gustownie i efektywnie.

Prezenty i dekoracje ręcznie robione

Książeczka z cytatami

W wielu cytatach można odnaleźć prawdę o życiu, przemijaniu, przyjaźni czy miłości. W zależności od tego, kogo chcemy obdarować – możemy wybrać te cytaty, które najtrafniej oddadzą nasze z nią relację. Jeśli urodziny obchodził będzie nasz przyjaciel – wybieramy cytaty o przyjaźni, zaufaniu, przywiązaniu. Jeśli natomiast będzie to nasz mąż czy żona – skupić możemy się na miłości, wzajemnym szacunku czy wierności. Cytaty można odszukać na wielu stronach internetowych, lub poszukać ich w zasobach bibliotek. W poszczególnych sklepach zakupić można gotowe książeczki, jednak równie ciekawym rozwiązaniem będzie przygotowanie takiego prezentu własnoręcznie. Książeczka z cytatami będzie również doskonałym dodatkiem do bardziej kosztownego podarunku – na przykład biżuterii, zestawy kosmetyków, czy też kompletu ręcznie wykonanych bombek choinkowych. Sprawi ona, że prezenty staną się bardziej oryginalne i ciekawe.

Sztuczne kwiaty

Sztuczne kwiaty to ciekawy dodatek do ofiarowanego prezentu. Mogą one być udekorowaniem opakowania prezentu, jak iPrezenty na urodziny elementem ozdobnym. Kwiaty takie wykonać możemy samodzielnie z różnych materiałów – chociażby papieru. Jeśli chcemy jednak osiągnąć bardziej ekskluzywny efekt, możemy zakupić gotowe, ręcznie robione kwiaty w właściwym sklepie. Możemy wybierać wśród świec, które wyglądają jak kwiaty, typowych sztucznych kwiatów, a także wazonów czy ozdób szklanych w takim kształcie.

Jest to prezent szczególnie polecany dla kobiet – gdyż każda kobieta lubi dostawać kwiaty (pod różną postacią). Kwiaty od zawsze cieszyły kobiety – warto jednak postawić na oryginalność i zamiast kwiatów zakupionych w kwiaciarni, które i tak szybko zwiędną, zakupić inny prezent w kształcie kwiatów.


Kwestia pakowania prezentów na urodziny

Nie bez znaczenia będzie kwestia pakowania prezentów urodzinowych. To jak prezent jest zapakowany pokazuje również nasz wysiłek włożony w jego przygotowanie. Warto zatem zakupić ozdobną papierową torebkę, nawet jeśli nasz prezent jest niewielkich rozmiarów. Pakując prezenty należy przestrzegać pewnych elementarnych zasad. Ich uwzględnienie pozwoli nam wręczyć prezent z klasą i dobrym gustem. Nawet najbardziej skromny prezent sprawi wrażenie ciekawego, jeśli będzie elegancko zapakowany i starannie przygotowany. W zależności od tego kim jest osoba, której wręczamy prezent, używamy innych materiałów do jego pakowania.

Oczywiste jest chociażby to, że dla dzieci używa się innych ozdób i dekoracji, a dla osób starszych innych. Osoby starsze zazwyczaj zwracają bardzo dużą uwagę do opakowania i dlatego nawet czekoladę warto w ich przypadku owijać ozdobnym papierem i przewiązywać kolorową wstążką. Wstążki i kokardy są ciekawą ozdobą do prezentów i sprawiają, że podarunek staję się bardziej uroczysty. Ciekawym pomysłem jest także umieszczanie podarunku w własnoręcznie przygotowanym lub zakupionym w sklepie pudełku. Takie pudełko zapakować można w ozdobny papier.

Aby elegancko prezent zawinąć w papier należy przygotować taką jego ilość, która pozwoli na staranne jego zapakowanie. Interesującą opcją jest wiązanie wstążki na prezencie po skosie. Rozpocząć wiązanie wstążki możemy od narożnika na górze. Przewlekamy wstążkę pod wierzchołkami znajdującymi się obok siebie aż do przeciwległego wierzchołka, gdzie kokardę należy zawiązać. Brzegi wstążki dobrze jest odpowiednio przyciąć – wtedy ostateczny efekt jest bardziej estetyczny.

Urodziny to świetna okazja to pokazania, że określona osoba jest dla nas ważna. Nasz podarunek powinien być wyrazem naszej sympatii do żony, męża, przyjaciela, czy dziecka. Wyrazić swoje uczucia i emocje poprzez zakupienie prezentu można na wiele sposobów. Podarunek taki wcale nie musi być kosztowny. Ważniejszy jest wysiłek włożony w jego przygotowanie, zapakowanie, lub zakupienie. Ręcznie wykonane prezenty zawsze są miłym podarunkiem – obojętnie czy wykonamy je samodzielnie, czy zakupimy w sklepie. Te zakupione będą jednak z pewnością bardziej eleganckie i przydatne.

Komentarze

Cytuj
Dodano: 20.08.2013  Skomentował: farafami1
Prezenty i ogólnie przedmioty wykonane ręcznie zawsze będą miały unikalną wartość. W końcu co to za sztuka kupić jakiś przedmiot, który będzie kompletnie bez duszy...
Cytuj
Dodano: 11.09.2013  Skomentował: maria
Dokładnie tak, zgadzam się w stu procentach - tylko wyroby wytwarzane ręcznie przez ludzi są naprawdę niepowtarzalne bo każdy z nich jest trochę inny od poprzedniego, nie ma dwóch identycznych jak w przypadku produkcji masowej gdzie maszyny produkują kolejne kopie bliskie oryginału .. wystarczy porównać zabawki - chińską taniochę i takie robione przez ludzi.
Cytuj
Dodano: 19.01.2014  Skomentował:
Cytuj
Dodano: 07.10.2014  Skomentował: JagodaG (^^^)
no nie wiem,sądzę że powinno tego być znacznie więcej
Cytuj
Dodano: 07.10.2014  Skomentował: JagodaG (^^^)
no nie wiem,sądzę że powinno tego być znacznie więcej

Dodaj komentarz

[ X ]

Zgłoś błąd

E-mail:
Opis błędu *

hermesbirkinae parsmovies